Вчора 3
Сьогодні 5
Завтра 5

Найкраща серія пенальті за довгі роки. 21-річний воротар вивів команду в історичний півфінал єврокубків

Константінас Цолакіс живе в мрії

Це була одна з найкращих серій пенальті з точки зору роботи воротарів. Але якщо з одного боку був Домінік Лівакович, який для збірної Хорватії виграв дві серії на шляху до бронзи чемпіонату світу-2022. То з іншого – 21-річний хлопчина. І перемога залишилася саме за ним.

Протистояння Фенербахче – Олімпіакос у чвертьфіналі Ліги конференцій було не найгучнішою вивіскою дня, зважаючи на те, що одночасно з ними грали Мілан з Ромою, Аталанта з Ліверпулем і Вест Гем з Баєром.

Але у цієї дуелі був свій шарм. Перший матч вийшов по-справжньому шаленим: Олімпіакос у себе вдома вів 3:0, але по перерві втомився і дозволив суперникам відіграти два м’ячі. Перевага в один гол – слизько перед грою в Стамбулі.

І вона була втрачена відразу на старті поєдинку – Фенербахче забив вже на 11-й хвилині. От тільки на більше не спромігся. Ні в основний час, ні в екстра-таймах, в самому кінці котрих гості ще й залишилися у меншості.

Тож справа дійшла до серії пенальті. І всі надії Олімпіакоса на перший єврокубковий півфінал в історії були пов’язані з Константіносом Цолакісом. Котрий ще якийсь місяць тому й уявити не міг опинитися в епіцентрі уваги.

Так, він дебютував за першу команду ще у 17 років. В цьому ж віці зіграв у переможному фіналі Кубка Греції проти АЕКа. На додачу до цього у свої 21 Цолакіс вже тричі чемпіон Греції.

Але ще донедавна він був геть не основним. Та все змінилося після кількох невдач.

Цей сезон Олімпіакоса турбулентний, власне, як і попередній. За два роки у них вже сьомий головний тренер, третій, якщо брати з початку поточної кампанії.

І Хосе Луїс Менділібар разом з зимовими новачками додав команді стабільності й упевненості.

Все йшло чудово – шість перемог у шести матчах, включно з побиттям ПАОКа 4:1 і проходом Ференцвароша у стиках Ліги конференцій. Але після цього сталися 1:4 від Маккабі Тель-Авів, а відразу після них 1:3 від Панатінаікоса.

Так на матч-відповідь з ізраїльтянами замість досвідченого Пасхалакіса вийшов молодий Цолакіс. І трапилося диво – Олімпіакос пройшов Маккабі. Константінос заслужено залишився у воротах.

Щоб стати героєм і в наступній єврокубковій дуелі.

Впродовж своєї кар’єри він відбив всього 2 з 24 пенальті, також програв свою єдину серію. І ось зійшовся проти монстра справи Ліваковича.

Кожному воротарю виконали по п’ять ударів. Вражає, але вони по чотири рази вгадали, куди буде пробивати суперник.

І якщо голкіпер Фенербахче мусив розкусити зірок локального масштабу (взяв два удари), то 21-річний Цолакіс відбив спроби Душана Тадича, Дженгіза Ундера та Лео Бонуччі (Міші Батшуаї пробив надто високо).

«Ми аналізували їх разом з тренерами. Але в певний момент ти також просто відчуваєш, куди вони битимуть. Тобі потрібно обрати правильний кут і зробити справу.

Перед серією тато дав мені талісман на удачу. І я хочу подякувати йому за те, що він підтримував мене тут.

Що далі? Потрібно йти крок за кроком. У нас ще є справи у чемпіонаті. Але так, ми мріємо про трофей, чому ні?»

Цолакіс став головним героєм цього тріумфу. Й не дивно, що по поверненні у Грецію фанати співали його ім’я і прізвище.

«Він провів справді великий матч – відбив три пенальті. Це принесло нам квиток у наступний етап. Неймовірний виступ від нього».

Що ще міг сказати Менділібар про свого молодого голкіпера, котрому тренер наважився довіритися у вирішальний відтинок сезону? І це при тому, що жодного пенальті він так і не бачив – знову відвернувся на удачу.

Минулого сезону Менділібар якраз в серії пенальті виграв з Севільєю Лігу Європи. Зараз час Олімпіакоса у Лізі конференцій?

Наступний суперник – Астон Вілла на чолі з Унаї Емері та у воротах з Еміліано Мартінесом. Він у чвертьфіналі виграв свою чергову серію пенальті.

Чекаємо на ще одну круту голкіперську дуель. Можна саме вона визначить того, хто зіграє у фіналі турніру. А він, не зайве нагадати, відбудеться у Греції. Олімпіакос дуже сильно хоче взяти трофей удома.