Сьогодні 2
Завтра 3

Це і є справжні єврокубки. Олімпіакос та Фенербахче влаштували триллер, у якого ще буде друга частина

Господарі вели 3:0, але ледь не втратили перемогу

Єврокубки дісталися до стадії чвертьфіналу, і тут вже ніхто не клеїть дурня: ні в Лізі чемпіонів, ні в Лізі конференцій. Все просто – до трофею надто близько. Якщо ти вже опинився тут, то варто спробувати скористатися шансом.

Напевно, однією з найменш помітних вивісок цієї стадії була зустріч між Олімпіакосом та Фенербахче. Тільки в парі Брюгге – ПАОК жодна з команд також не представляє котрийсь з топ-5 чемпіонатів Європи.

Але протистояння на Георгіос Караїскакіс, насправді, вийшло одним з найбільш насичених і драйвових.

Команди підходили до матчу в різному стані. Олімпіакос, здається, нарешті зумів вирівняти ситуацію в ці турбулентні сезони: за останні два роки у них змінилося сім тренерів.

І ось з приходом Хосе Луїса Менділібара, переможця попереднього розіграшу Ліги Європи з Севільєю, справи почали йти на лад. Особливо вражаючим вийшов камбек у 1/8 фіналу проти Маккабі Тель-Авів.

На своєму домашньому полі греки поступилися 1:4. Це було неймовірною ганьбою і, здавалося, унеможливлювало прохід далі. Однак в другій зустрічі, що проходила на нейтральному полі, Олімпіакос перевернув все з ніг на голову.

В день народження свого тренера команда підготувала йому подарунок, що запам’ятається: виграла основний час 4:1, а потім добила суперника в екстра-таймах – 6:1.

Це означало всього другий єврокубковий чвертьфінал в історії після Ліги чемпіонів у далекому сезоні 1998/99.

Єдине, що не вдалося, так це безпомилково пройти старт чемпіонської групи у Суперлізі. Після поразок від Панатінаікоса та АЕКа Олімпіакос йде четвертим.

Щоправда, за шість турів до кінця сезону шанси на золото все ще залишаються: у Греції чотири перші команди йдуть в межах чотирьох очок. Боротьба, якій багато хто може позаздрити.

У Туреччині йде своя боротьба. Фенербахче і Галатасарай серйозно відірвалися від решти команд: різниця між другим та третім місцем складає аж 30 очок. На жаль для канарок, наразі в лідируючій позиції суперник – відставання від нього становить два очки.

І прямо перед грою з Олімпіакосом Фенербахче та Галатасарай мали розіграти між собою трофей – багатостраждальний Суперкубок.

Чому багатостраждальний? Його володар мав визначитися ще у кінці грудня в Саудівській Аравії. Клуби хотіли відсвяткувати 100-річчя сучасної Туреччини і вийти на поле у футболках з зображенням «батька нації» Мустафи Ататюрка, а також його висловами:

«Мир вдома – мир у світі»

«Щасливий той, хто каже, що я турок»

Аравійцям ця ідея не сподобалася і вони виступили рішуче проти. Домовитися так і не вийшло – прямо в день матчу було оголошено про його зрив. Команди з Ер-Ріяду повернулися додому.

Друга спроба розіграти Суперкубок також виявилася невдалою. Фенербахче виставив на гру команду U19, а після того, як пропустив вже на першій хвилині, покинув поле.

Як підсумок, Галатасарай провів дружній матч між двома своїми складами і отримав технічну перемогу.

Причина саботажу полягає не в тому, щоб якомога краще підвести себе до єврокубкової зустрічі. Все більш серйозно – Фенербахче заявляє про бажання вийти з Суперліги і заявитися в інший чемпіонат.

Канарки вважають, що з ними роками поводяться несправедливо, що їхня команда постійно зіштовхується з суддівським свавіллям, яке вже неодноразово позбавляло їх чемпіонства. А також нагадали про відсторонення на два роки від єврокубків на початку десятих.

Ці всі давнішні рани розкрилися після гри з Трабзонспором на виїзді. Фенербахче переміг 3:2 – оформив вирішальний гол на 87-й хвилині.

Можливо, нерозумно було залишатися святкувати в центрі поля чужого стадіону. Але не варто займатися віктімблеймінгом і виправдовувати фанатів з Трабзона, які вибігли на поле до футболістів і влаштували бійку.

На фоні цих всіх потрясінь, здавалося, Фенербахче міг втратити концентрацію на футболі. Але ні, в чемпіонаті вони продовжили переможну серію до шести матчів підряд і підходили до зустрічі в Лізі конференцій з бажанням вдруге в історії пробитися в єврокубковий півфінал.

Гра для турків, щоправда, розпочалася жахливо. Будь-яка команда Менділібара славиться агресивним пресингом та вертикальною грою. І це приносило свій результат.

На самому старті матчу тиск на захист гостей спровокував помилку – і Фортуніс оформив красивий гол. В середині тайму забитим м’ячем завершилося, здавалося б, безхитрісне закидання вперед. Але з яким же хитрим асистом того самого Фортуніса на Йоветича.

Ну і старт другого тайму – знову пресинг, який просто задушив Фенербахче – 3:0 від Шикінью. Здавалося, вирішена не просто доля матчу, а й всього протистояння. Але ні.

Господарі почали втомлюватися, у гостей відбулися зміни в центрі поля. І ось Тадич відіграв один м’яч з пенальті, а потім Кахведжі зробив рахунок 2:3.

Так матч і завершився. Непоганий заспів перед грою-відповіддю у Стамбулі.

Олімпіакос здобув поул-позицію. Але, з іншого боку, якщо вони ледь не дозволили супернику відігратися у себе вдома, то на що тоді здатний Фенербахче на своєму полі?

«Ми приїхали сюди за рахунком, який наблизив би нас до півфіналу. Ми пропустили три голи, що прийшли після наших помилок. Після цього наважилися на ризик, зробили заміни і могли робити рахунок навіть 3:3 чи 4:3. Добре те, як ми відреагували. Я вірю, що ми здатні пройти далі».

Натхнення Ісмаїла Картала можна зрозуміти. Його візаві Хосе Луїс Менділібар намагався ж заспокоїти свою команду:

«Перш за все, навіть якби ми виграли 3:0, то ще б не пройшли далі. Ще ніхто не проходив далі за підсумками одного матчу. Зараз у нас є мінімальна перевага і нам потрібно боротися за свій шанс. Той факт, що ми перемогли – це добре, цим ми задоволені.

Що я можу сказати про впевненість Картала? Нічого. Що б він не сказав, нам ще потрібно зіграти другу частину».

Матч у Греції вийшов шаленим. Гру у Туреччині варто чекати з нетерпінням.