Вчора 0
Сьогодні 1
Завтра 5
Розгорнути Згорнути

Головні підсумки для збірної України після двох ігрових днів чемпіонату світу ІВ в Талліні

Політ нормальний: наша команда зберігає шанси на підвищення в класі
25 квітня 2023р. 12:50

Збірна України з хокею відіграла свої перші два матчі на чемпіонаті світу в дивізіоні ІВ. Сьогодні на турнірі вихідний день, так що можна підбити проміжні підсумки після стартових ігор і оцінити перспективи нашої команди все ж таки зайняти перше місце і піти на довгоочікуване підвищення.

Могло бути і краще, але завадила зайва зарядженість

Наша збірна починала цей турнір проти одного з двох своїх головних конкурентів – команди Китаю з солідним десантом натуралізованих північноамериканців. Саме цей закордонний десант і робить китайців грізною, як для цього рівня, силою, з якою потрібно рахуватися.

Незважаючи на підсумкову поразку з рахунком 4:5 в овертаймі, за цей поєдинок нашій команді хочеться подякувати.

Можливо, ми трохи поступалися супернику в індивідуальному рівні хокеїстів, але точно не поступалися в бажанні та боротьбі.

А ось у чому «синьо-жовті» однозначно переграли Китай – так це в грі у більшості. В цьому компоненті за підсумками перших двох ігрових днів ми поки найкращі на турнірі: 7 реалізованих спроб з 10 (70%)!

У грі з Китаєм більшість була просто фантастичною і по суті, адже практично в кожному випадку гри 5 на 4 наша команда виглядала солідно і регулярно створювала небезпеку біля воріт суперника, і за реалізацією: всі 4 наші шайби закинули в форматі 5 на 4. Китайці з п'яти своїх шайб закинули в більшості тільки одну, скориставшись 5-хвилинною чисельною перевагою після вилучення Назара Ружнікова

Просто фантастичний матч видали Ігор Мережко і Олексій Ворона, які взяли участь у всіх голах нашої команди.

Захисник данського клубу «Оденсе Бульдогз» і капітан збірної відзначився голом і оформив три асисти, а нападник словацького «Левіце», навпаки, записав в свій актив хет-трик з закинутих шайб і віддав одну гольову передачу.

Олексій Ворона

За підсумками двох ігрових днів Мережко очолює гонку бомбардирів турніру, маючи в своєму активі 7 очок (2+5).

Але наша зарядженість в грі проти Китаю мала і зворотний бік: вона виливалася в купу непотрібних вилучень. І хоча безпосередньо в меншості Україна пропустила лише одного разу, ці вилучення змушували втрачати багато сил. Більшість наших фолів траплялися під час пресингу в чужій зоні або в центрі майданчика, а той самий фол Ружнікова, через який Україна залишилася в меншості на 5 хвилин, також був абсолютно невмотивованим. Якби не всі ці проблеми з дисципліною, можливо, українці могли б претендувати на більше, але і одне очко в грі проти такого Китаю – не найгірший варіант з точки зору подальшої турнірної боротьби.

Побиття Сербії (7:0) у другому матчі було абсолютно плановим, і тут ніяких інших варіантів для нашої команди бути не могло.

За день до гри з Україною серби трохи здивували, адже поступилися господарям турніру, Естонії лише в серії булітів (1:2).

Однак ми – не Естонія, і проблеми з цим суперником у команди могли виникнути тільки за дуже сильної його недооцінки. Після 0:0 в першому періоді було трохи тривожно, але далі все пішло так як потрібно, і у ворота сербів відвантажили стільки ж шайб, скільки і минулого року.

Так що там з шансами на перемогу в турнірі?

А тепер про головне: після двох ігрових днів Україна все ще зберігає реальні шанси виграти цей чемпіонат і вирушити в Дивізіон ІА. Після поразки від Китаю нашій команді дуже потрібна була перемога японців над нашими кривдниками. І вона трапилася: збірна з країни сонця, що сходить обіграла китайців з рахунком 5:2.

Таким чином після двох ігор Україна залишилася вище Китаю в турнірній таблиці, і тепер доля нашої збірної в її руках. У разі перемоги в основний час в останніх трьох матчах команда України не буде залежати від результатів конкурентів і виграє цей турнір. У матчах з Естонією і Нідерландами «синьо-жовті» просто зобов'язані це робити, а ось все найцікавіше має вирішитися в заключному поєдинку з фаворитом – дуже незручною для нас збірною Японії.